NABÍDKA PRO INVESTORY

Pro každého investora je nutné zvážit dva faktory: do čeho investovat své peníze a zda je na to ten správný čas. S odkazem na statistiku o investicích do nových technologií, ukázala minulá dvě století, že dobrý nápad nebo vědecká aplikace, předvedená ve správný okamžik investorům se může stát dlouhodobým zdrojem příjmů.

Podívejme se na to, jak malý ohlas měly v době svého vzniku takové neznámé či ignorované projekty jako letadlo bratří Wrightů, grafický operační systém Billa Gatese, Edisonova elektrická žárovka, radioaktivita objevená Marie Curie, telefon Grahama Bella… Všechny tyto případy mají společného jmenovatele: důležitou technologickou změnu, která vznikla aplikací již existujících myšlenek a znalostí.

Prozkoumejme například fenomén letectví: když bratři Wrightové začali stavět prototypy svých prvních letadel, nikdo by na ně nevsadil ani dolar. Když uskutečnili první let, několik lidí pochopilo význam tohoto nápadu pro budoucnost a byli to oni, kdo vložil do podniku první peníze. Nápad se dále vyvíjel a v okamžiku, kdy se vznesla první letadla ke komerčním letům, již bylo pozdě investovat do prvotní myšlenky. Ti, kteří nepromarnili šanci a podporovali tuto myšlenku, když byla ještě v kolébce, stáli u zrodu velkého průmyslu; některé z těchto podniků existují dodnes.

Od počátku až do nedávné minulosti byl motor na vzduch od MDI geniálním nápadem, ale bohužel neznámým. Jediný člověk, který znal jeho schopnosti a možnosti byl vynálezce sám, Guy Négre, jeho přítel a finanční podpora, Mr Durand, a přátelé a rodiny obou. O dva roky později noviny a televize přinášejí zprávy, že MDI podepsala smlouvy o uvedení na trh Mexika, Indie, USA, Francie a Jižní Afriky… Dnes, po 7 letech vývoje projekt dozrál a byl transformován do komerčně schopné podoby.

MDI je rychle rostoucí společnost operující na poli přelomových technologických změn (jako například barevná TV, proudová letadla, počítače, biochemie, genetika…). Je to vysoce riskantní investice kvůli své novotě a výjimečnosti (jako např. mobilní telefony před několika lety). Tento segment moderních technologií má nejvyšší růst na akciových trzích. Benzínový motor je starý 200 let, a v porovnání s motorem od MDI je tak zajímavý jako černobílá televize, když se poprvé objevila na obrazovkách barva, jako textové počítače v době grafických rozhraní, jako guma po příchodu umělých hmot, nebo jako parní stroj po příchodu spalovacího motoru.

Přitažlivost a zájem o obchod s MDI je právě v tom, že teprve vznikne. Když už auto jezdí ulicemi, je pozdě investovat do jeho vývoje. To, že se nyní můžete podílet na úspěších MDI je příležitost, která se nebude opakovat.

 

Official Representative for Spain
and Latin America

Travessera de Grácia, 15
08023 Barcelona (Espańa)
Tel: +34 93 362 37 00
Fax: +34 93 362 37 01

www.motordeaire.com
info@autonavzduch.cz