VYNÁLEZCE

OVZDUŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Guy Negre, tvůrce motoru na stlačený vzduch, se neobjevil ve světě automobilů zničeho nic.

V osmdesátých letech pracoval na vývoji motorů pro letadla, určených pro turistické létání. Odtud přešel k vývoji motorů pro závodní stroje Formule 1, a byl oceněn společností IFEP (French Petroleum Institute) za vytvoření revolučního 12ti válcového motoru se systémem rotujících ventilů pro závodní auta. Ačkoliv se ukázal být velmi úspěšný, nevzbudil dostatečný zájem u investorů. Guy Negre je vynálezce, obchodování a marketing byly vždy mimo oblast jeho zájmu.

Po tomto nepříjemném neúspěchu, kdy jeho jinak skvělý motor nedokázal zaujmout průmslové producenty se Mr Negre znovu objevuje na scéně s dalším nápadem, motorem pro dvě paliva: benzín a stlačený vzduch. V té době se úspěch zdá být blíže a po televizních reportážích přichází množství různých investorů a klepou na naše dveře. A tak je v roce 1991 založena Společnost MDI, se sídlem v Lucembursku.

Ekonomický základ společnosti tvoří 160 partnerů. Aby mohl pokračovat ve výzkumu a vývoji monovalentního motoru na stlačený vzduch, Guy Négre přesouvá výzkumné práce na CQFD Air Solution, společnost, kterou sám založil. Zde pracuje společně s 30 inženýry, mimo jiné se synem Cyrilem, který nějakou dobu pracoval pro italskou firmu Bugatti a investoval do technologicky pokročilých systémů.

GUY NÉGRE

 

 

Monsieur Négre ve svém MDI autu na vzduch.