ONO TO FUNGUJE !

První otázka, která nás napadne při setkání s takovou neobvyklou myšlenkou je obvykle: "Bude to opravdu fungovat?" Většinou je dobré to důkladně prozkoumat. Proto bylo mnoho specialistů požádáno, aby potvrdili důvěryhodnost celého projektu tím, že přijedou do centra MDI ve Francii. Tato návštěva je pro jejich zkoumání důležitá: vidět prototyp fungovat, zkontrolovat, že vzduch odcházející výfukem má opravdu -30°C, atd.

Zhruba tisíc specialistů z celého světa navštívilo továrnu na prototypy a vyzkoušeli zde různé testy, aby ověřili schopnosti našeho vozidla. Bylo mezi nimi i mnoho investorů se svými finančními a technickými řediteli, stejně jako velké množství novinářů specializovaných na automobily. Následující seznam vede na nejdůležitější články, jako např. ten, který napsal Carlos Martín Albó do nejpopulárnějších novin ve Španělsku, "Marca" (přes 3 miliony vydání denně).

Úvod od Carlos Martín A. v "Marca":

" Více než deset let jsem testoval všechny možné druhy vozidel na dvou a čtyřech kolech. Vyzkoušel jsem stovky modelů z různých oblastí, některé byly silnější, jiné luxusnější a velmi mnoho jich bylo praktických a funkčních. Ale všechny mají jednu společnou vlastnost: jsou poháněny obvyklými spalovacími motory na benzín či plyn. A proto, okamžitě jakmile jsem uslyšel, že francouzská MDI vystavuje své vzduchem poháněné auto v Barceloně, posedla mne myšlenka vidět jej."
(See whole article)

MEDIA THAT SPOKE ABOUT THE AIR CAR